Найкращі рослини-компаньони для хост

Найкращі компаньони для хости

Хости (Hosta) — це багаторічні рослини, відомі своїм розкішним листям та здатністю добре рости у тіні. Вони є популярними для садів, створють пишні, зелено-блакитні або жовті килими, які додають текстуру та інтерес до садових ландшафтів.

Щоб підсилити їхній ефект та забезпечити здоровий ріст, важливо вибирати правильні рослини-компаньони. Ось кілька найкращих варіантів, які доповнюють хости та створюють гармонійні композиції.

З чим поєднувати хости?

1. Астильба (Astilbe)

Астильба добре поєднується з хостами завдяки своєму декоративному листю і яскравим суцвіттям. Вона додає вертикальний елемент до саду та привертає увагу своїми ніжними квітами, які можуть бути білими, рожевими, червоними або фіолетовими. Астильба також любить тінь та вологий ґрунт, що робить її ідеальним компаньйоном для хости.

Хости та астильби — класичні компаньйони для тіньових ділянок!

Квіткова композиція хости та астільба

Астільба і хоста в саду

2. Папороть (Ferns)

Папороть чудово поєднується з хостами, додаючи саду додаткову текстуру та зелень. Вона добре росте у тих же умовах, що й хости, віддаючи перевагу тіні та вологому, добре дренованому ґрунту. Різноманіття папоротей дозволяє вибрати різні форми та розміри для створення багатошарової композиції.

Хоста та папороть в саду

3. Гейхери (Heuchera)

Гейхери додають кольору та контрасту до композицій з хостами завдяки своїм яскравим, часто барвистим листкам. Їхні кольори можуть варіюватися від насиченого червоного до яскравого зеленого або навіть сріблястого, що робить їх відмінним доповненням до м'яких відтінків хост.

Гейхери з хостами у квітнику

4. Бруннера (Brunnera)

Бруннера, або "незабудка", має привабливе серцеподібне листя з білою облямівкою та ніжні блакитні квіти. Вона добре росте у тіні та вологому ґрунті. Її листя створює цікавий контраст з листям хост, а квіти додають кольору в весняний період.

5. Дицентра (Dicentra)

Дицентра, або "сердечко", приносить в сад романтичний настрій своїми характерними квітами, що нагадують серця. Вона має чудовий вигляд серед хост, створюючи яскраві акценти своїми рожевими або білими квітами. Дицентра також віддає перевагу тінистим місцям та вологому ґрунту.

6. Тиарелла (Tiarella)

Тиарелла, або піниста квітка, має декоративне листя з цікавими візерунками та ніжні суцвіття. Вона додає легкості та витонченості до саду з хостами. Тиарелла добре росте в тіні та потребує вологого, добре дренованого ґрунту.

Тиарелла (Tiarella) додає легкості та витонченості до саду з хостами

Тиарелла (Tiarella)

7. Пулмонарія (Pulmonaria)

Пулмонарія відома своїм строкатим листям та яскравими квітами, що змінюють колір від рожевого до синього. Вона збагачує кольором та текстурою композиції з хостами, добре росте в тіні та потребує вологого ґрунту.

8. Півонія (Paeonia)

Півонії — це багаторічні квітучі рослини, які відомі своїми великими, ароматними квітами та привабливим листям. Вони можуть стати чудовими партнерами для хост, додаючи яскраві кольори та контрасти. Хоча півонії віддають перевагу сонячним місцям, вони також можуть рости в півтіні, що робить їх сумісними з хостами.

Контраст текстур та форм: півонії мають велике, блискуче листя та розкішні, ароматні квіти, які створюють чудовий контраст з ніжним та м’яким листям хост. Це додає візуального інтересу та багатошаровості до садових композицій.

Квіти півоній з’являються на початку літа, коли хости ще не повністю розцвіли. Це створює хвилю кольору в саду, забезпечуючи безперервність цвітіння протягом сезону.

Півонії з хостами

9. Гортензія (Hydrangea)

Гортензія часто використовується для створення затінених та напівзатінених садових куточків.

Переваги поєднання гортензій з хостами:

 1. Контраст: гортензії мають великі, округлі суцвіття та декоративне листя, що створює чудовий контраст з різноманітним листям хост. Це збагачує загальне сприняття садових композицій.

 2. Декоративний ефект: гортензії цвітуть з початку літа до осені, тоді як хости прикрашають сад своїм листям протягом всього сезону. Це дає безперервний декоративний ефект саду.

 3. Сумісність у догляді: обидві рослини люблять вологий, добре дренований ґрунт та можуть рости в напівтіні.

Гортензії та хости в саду

10. Аквілегія (Aquilegia)

Аквілегія, також відома як водозбір, є чарівною багаторічною рослиною, відомою своїми унікальними, ніжними квітами. У поєднанні з хостами, які славляться своїм розкішним листям, аквілегія може створити привабливі садові композиції.

Контраст форм: аквілегія має витончені квіти, які добре контрастують з великим, щільним листям хост. Це поєднання додає квітнику динамічності та різноманітності.

Різноманітність кольорів: квіти аквілегії мають забарвлення від синього, рожевого до білого, жовтого та червоного. Вони створюють яскраві акценти серед зелені хост.

Час цвітіння: аквілегія цвіте навесні та на початку літа, тоді як хости залишаються декоративними протягом всього сезону завдяки своєму листю.

Сумісність у догляді: віддають перевагу частковій тіні та вологому, добре дренованому ґрунту, що робить їх ідеальними компаньйонами.

Хоста навесні

З початком весни, коли сад пробуджується, хости ще сплять і не квапляться розпускати своє листя. Що можна зробити аби місце, де посаджені хости не було порожнім аж до середини травня:

 1. Заповніть його нарцисами, мускарі, тюльпанами, хеонодоксою, пролісками, мускарі та іншими весняними квітами, що не потребують частої пересадки.
 2. Додайте багаторічники з великим та середнім листьям, які розпускаються раніше за хости: копитень, бадан, бруннера та медунка.
 3. Посадіть низькі та грунтопокривні кущі: бересклет карликовий, мікробіота, кизильник Даммера та гаультерія.
 4. Чорнобривці, шавлія, лобелія, бегонія, барвінок, сурфінії підкреслять красу хости.

Хости та їх компаньони для тіньових ділянок

Поради

Вибір правильних рослин-компаньонів для хост дозволяє створити гармонійний та привабливий садовий ландшафт. Зверніть увагу на рослини, що добре ростуть у тіні та вологих умовах, мають різноманітне листя та квіти. Комбінація хост з астильбами, папоротями, гейхерами, бруннерами, дицентрами, тиареллами та пулмонаріями допоможе створити сад, який буде радувати око протягом усього сезону.

 • Для хост, висота яких більше 60 см, компаньони не потрібні, вони чудово виглядають соло.
 • Аби хости добре росли та не втрачали забарвлення свого листя потрібен помірний за вологістю та слабокислий грунт.
 • Оберіть для посадок місце, де немає сильного вітру та прямих сонячних променів.
 • Додайте весняні первоцвіти та цибулинні квіти, аби весною до появи хост ділянка не виглядала порожньою та нецікавою.

Хоста – універсальна для поєднання в саду з різними рослинами. Шукайте свої композиції та хоста вас не розчарує.

DecorateMe logo Опубликовано Обновлено .