Де і які квіти висаджувати ?

Обираємо квіти для тіні і сонця .

Рослини мають різні вимоги до освітлення, що є важливим фактором їхнього успішного зростання та розвитку. Залежно від цього, їх можна поділити на тіньові та світлолюбні.

При виборі рослин для вашого саду або інтер'єру важливо враховувати рівень освітлення в конкретній зоні. Якщо у вас є сонячна ділянка, обирайте світлолюбиві рослини, якщо ж більше затінених місць – тіньові.

Квіти для тіні та півтіні

Тіньові рослини зазвичай пристосовані до умов, де пряме сонячне світло є обмеженим або відсутнім. Вони чудово ростуть під деревами, у затінках будівель або в інших місцях з обмеженим доступом до сонячних променів. Деякі з найбільш популярних тіньових рослин - це папороті, хости, бруннера, астильба та деякі види мохів.

Чудово ростуть та квітнуть у півтіні: аквілегія, аконіт, бадан, барвінок, брунера, гейхера, гортензія, сугайник, дицентра, каменеломка, дзвіночок широколистий, конвалія, лілейник, жовтець, люпин, папороть, примула, фіалка запашна, флокс, хоста.

Яскраві та насичені поєднання хост завжди прикрашають та освіжають квітники. Така ідея в тіньовому куточку саду буде дуже доречною.

Папороть, хости, гейхери та гортензії - ідеальні рослини для тіньової клумби.

Переваги тіньових рослин:

 • Менше води: вони потребують менше води, оскільки випаровування в затінених місцях менше.
 • Витривалість: часто ці рослини більш стійкі до різких змін температури.
 • Декоративність: багато тіньових рослин мають декоративні листки, які додають привабливості саду або інтер'єру.

Аконіт

Хоста в саду

Люпін - квіти для тіні

Рослини для сонячних ділянок саду

Світлолюбні рослини потребують великої кількості прямого сонячного світла для оптимального росту. Вони зазвичай ростуть на відкритих ділянках без затінення. Найбільш популярні світлолюбні рослини - це аліссум, айстра, бегонія, геленіум, георгіна, гіпсофіла, гладіолус, дельфініум, ірис, канна, клематис, дзвіночок, лілейник, мак, півонія, стахіс, флокс, деревій, хоста, гейхера, едельвейс, соняшники, лаванди, троянди, петунії, та більшість овочевих культур.

Віола добре почувається як на сонячних ділянках, так і в тіні.

Цинії - красиві та яскраві квіти, які можна вирощувати у саду або на балконі. Вони можуть бути різних кольорів, від білого до фіолетового. Цинії люблять сонце та тепло.

Колеуси - чим більш яскравий візерунок на листі рослини, тим більше сонця йому потрібно, оскільки в тіні забарвлення колеусів тьмяніє, а стебла витягуються.

Хризантеми достатньо посухостійкі і світлолюбні (у тіні кущі ростуть не такими пишними як на сонячних ділянках).

Мак у квітнику

Троянди на сонячних ділянках

Переваги світлолюбивих рослин:

 • Швидкий ріст: рослини швидко ростуть і цвітуть, забезпечуючи багатий врожай або пишні квіти.
 • Висока продуктивність: більшість сільськогосподарських культур належать до цієї категорії.
 • Різноманітність: широкий вибір кольорів, форм та розмірів квітів і листя.

Гейхери - обираємо квіти для саду

Лаванда біля дому

Рожеві троянди для сонячного саду

Квіти, що люблять вологу

Вологий ґрунт ідеально підходить для багатьох квітів, що потребують постійної вологи для здорового росту. Ось 9 популярних квітів, які добре почуваються у вологому ґрунті:

 1. Іриси (Iris) - іриси ростуть у вологому ґрунті, особливо сибірські та японські види. Вони мають яскраві квіти і додають елегантності будь-якому саду.
 2. Астильба (Astilbe) - ці рослини відомі своїми пухнастими квітковими волотями і пишним листям. Астильба добре росте у вологих умовах, особливо у напівтіні.
 3. Бруннера (Brunnera) - бруннера має декоративне листя у формі серця і сині квіти. Вона добре підходить для вологих ділянок з частковою або повною тінню.
 4. Лютики (Ranunculus) ввідомі своїми яскравими і махровими квітами. Вони процвітають у вологих і сонячних місцях.
 5. Примули (Primula) люблять вологий ґрунт і напівтінь. Вони цвітуть рано навесні і створюють яскравий килим квітів.
 6. Гейхери (Heuchera) мають декоративне листя і маленькі дзвіночкоподібні квіти. Вони добре ростуть у вологому ґрунті і напівтіні.
 7. Трясунка (Briza) – це декоративна трава з маленькими квітами, що нагадують дрібні сережки. Вона добре росте у вологих місцях.
 8. Мімулюс (Mimulus), або жаб'ячі квіти, процвітають у вологих ґрунтах і добре почуваються біля водойм. Вони мають яскраві квіти, що додають кольору саду.
 9. Лігуларія (Ligularia) любить вологотна трава, процвітає у вологих місцях біля води. Вона має яскраві жовті квіти і насичене зелене листя.

Також пишно росте на вологому ґрунті: аквілегія, барвінок, бадан, бузульник, дицентра, лілейник, незабудка, папороті, примула, флокс, фіалка, хоста.

Вибираючи ці квіти для вологих ділянок у вашому саду, ви забезпечите їм оптимальні умови для зростання і створите яскравий і живописний ландшафт.

Хоста в квітнику

Лілійник біля пруда в парку Кракова

Сухі ділянки - що посадити?

Сухі ділянки саду вимагають спеціальних рослин, які можуть витримувати низький рівень вологи і тривалі періоди посухи. Зазвичай нам здається, що на сухих місцях нічого добре не росте і виростити пишний квітник - велика проблема. Але, подивіться скільки є квітів, які добре підходять для таких умов:

 1. Лаванда (Lavandula) не тільки витривала до сухих умов, але й приносить чудовий аромат і яскраві фіолетові квіти. Вона чудово підходить для бордюрів і клумб.
 2. Розмарин (Rosmarinus officinalis) добре витримує засуху і є чудовим доповненням до саду, завдяки своєму ароматному листю і маленьким синім квітам.
 3. Чебрець (Thymus) – низькоросла рослина з ароматними листочками. Він добре підходить для сухих ділянок і створює гарні зелені килими.
 4. Ехінацея (Echinacea) - ця рослина має яскраві квіти, що приваблюють метеликів і бджіл. Ехінацея витримує посуху і потребує мінімального догляду.
 5. Сукуленти, такі як очиток (Sedum) і алое (Aloe), відомі своєю здатністю накопичувати воду в листях. Вони ідеально підходять для сухих ділянок.
 6. Юка (Yucca) має жорстке листя і великі білі квіти. Вона витримує екстремальні умови і додає екзотичний вигляд саду.
 7. Вербена (Verbena) стійка до засухи і цвіте протягом усього літа. Вона доступна в різних кольорах і добре підходить для створення яскравих клумб.
 8. Гайлардія (Gaillardia) має яскраві червоно-жовті квіти і добре переносить сухі умови. Додає кольору та текстури саду.
 9. Кермек (Limonium), або статіце, відомий своїми стійкими до засухи квітами, які часто використовуються в сухих букетах.
 10. Гвоздика (Dianthus) має ароматні квіти і добре переносить сухі умови. Вона доступна в різних відтінках і додає елегантності до саду.
 11. Аліссум (Alyssum) має дрібні, ароматні квіти, які цвітуть у білих, рожевих, фіолетових та жовтих відтінках. Він ідеально підходить для бордюрів і альпінаріїв, добре переносить посуху.
 12. Вероніка (Veronica) – багаторічна рослина з колосоподібними суцвіттями, які можуть бути синіми, фіолетовими, рожевими або білими. Добре росте на сонячних ділянках і не потребує особливого догляду.
 13. Волошка (Centaurea) відома своїми яскраво-синіми, рожевими, білими або фіолетовими квітами. Вона невибаглива у догляді і часто використовується у польових і лугових композиціях.
 14. Живучка (Ajuga) – ґрунтопокривна рослина з дрібними синіми або фіолетовими квітами. Вона добре переносить тінь і швидко розповсюджується, утворюючи густий килим.
 15. Ломикамень (Saxifraga) має маленькі, зазвичай білі або рожеві квіти, і утворює щільні кущики. Вона ідеально підходить для альпінаріїв і кам'янистих садів.
 16. Котяча м'ята (Nepeta) має дрібні синьо-фіолетові квіти і приваблює бджіл і метеликів. Вона стійка до посухи і добре підходить для створення природних садів.
 17. Льон (Linum) має ніжні блакитні або білі квіти і тонке стебло. Він часто використовується для створення лугових композицій і добре росте на сонячних ділянках.
 18. Люпин (Lupinus) має високе суцвіття з квітами різних відтінків – від білих до синіх і фіолетових. Він додає вертикальну структуру до саду і добре росте на сонячних ділянках.
 19. Молочай (Euphorbia) має різноманітні форми і розміри, часто з жовтими або зеленими квітами. Він витримує посуху і додає текстурну різноманітність до саду.
 20. Молодило (Sempervivum) – сукулент з розетками м'ясистих листків. Воно добре росте на кам'янистих і сухих ділянках, додаючи цікавий декоративний елемент.
 21. Очиток (Sedum) має м'ясисті листя і яскраві суцвіття різних кольорів. Він ідеально підходить для сухих ділянок і альпінаріїв.
 22. Стахіс (Stachys), або "вовчі вушка", має сріблясте листя і дрібні фіолетові або рожеві квіти. Він добре підходить для сухих і сонячних ділянок.
 23. Енотера (Oenothera) має яскраві жовті, рожеві або білі квіти, які розкриваються ввечері. Вона добре росте на сонячних місцях і витримує посуху.

Вибір цих рослин для сухих ділянок саду дозволить створити красивий ландшафт, який не вимагатиме великого догляду і постійного поливу.

Чистець візантійський

Слабокислий ґрунт

Слабокислий ґрунт, з pH приблизно від 5,5 до 6,5, є ідеальним для багатьох садових рослин. Які це рослини та їх особливості:

Гортензія (Hydrangea) чудово реагує на рівень кислотності ґрунту, змінюючи колір квітів від рожевого до синього. У слабокислому ґрунті часто має насичені сині або фіолетові квіти.

Азалія (Azalea) потребує слабокислий ґрунт для оптимального росту і цвітіння. Має яскраві квіти і густе листя, яке надає привабливий вигляд саду.

Рододендрони (Rhododendron) також люблять слабокислий ґрунт. Вони відомі своїми великими суцвіттями і багатим зеленим листям, потребують постійної вологи, але добре дренованого ґрунту.

Верес (Calluna) процвітає в слабокислому ґрунті. Ця рослина утворює густі килими з дрібних квітів, які додають кольору садові восени і взимку.

Брусниця (Vaccinium vitis-idaea) потребує слабокислий ґрунт для здорового росту і продуктивності. Її ягоди є цінними в кулінарії і мають високий вміст вітамінів.

Камелія (Camellia) – декоративна рослина, яка добре росте в слабокислому ґрунті. Вона має красиві квіти різних відтінків і густе зелене листя.

Бруслина (Euonymus) добре переносить слабокислий ґрунт і додає декоративності завдяки своїм барвистим плодам і строкатому листю.

Гейхера (Heuchera), з її різнокольоровим листям, також добре почувається в слабокислому ґрунті. Вона додає яскравих акцентів до будь-якого куточка саду.

Адіантум, анемона, барвінок, гвоздика китайська, гвоздики крапчасті, дицентра, ломикамень, дзвіночок, люпин багатолистий, жовтець, молодило, незабудка болотна, очиток, примула, флокс теж подякують за слабокислий ґрунт.

Рожева гортензія. Краків

Особливості догляду за рослинами на слабокислому ґрунті

 • Мульчування: використання органічної мульчі допомагає підтримувати вологість і рівень кислотності ґрунту.
 • Добриво: використовуйте спеціальні добрива для кислих ґрунтів, щоб забезпечити рослини необхідними поживними речовинами.
 • Полив: регулярний полив важливий, але уникайте застою води, що може призвести до кореневої гнилі.
 • Тестування ґрунту: періодично перевіряйте рівень pH ґрунту і коригуйте його за необхідності за допомогою додавання сірки або інших відповідних речовин.

Вирощування рослин у слабокислому ґрунті дозволяє створити здоровий і барвистий сад, який буде радувати вас протягом усього року.

DecorateMe logo Опубликовано Обновлено .