Як облаштувати подвір'я з тваринами: поради та породи

Як облаштувати подвір'я з тваринами: поради та породи

Гарні та цікаві подвір'я зі свійськими тваринами та птицею завжди привертають увагу. Діти люблять спостерігати за життям тварин та привчаються доглядати за ними. Незалежно від того, чи це звичайні тварини Рівне чи декоративні види, планування двору з коровами, козами та птахами має враховувати потреби кожного виду, забезпечити їм безпеку та комфорт.

Але ж хочеться краси та чистоти й для себе. Що треба пам'ятати під час планування та організації подвір'я з тваринами?

Планування подвір'я

Загони для корів та кіз:

 • Розділіть велику загороду на дві частини: одну для корови, іншу для кіз.
 • Забезпечте достатньо площі для пасовища та доступ до свіжої води.
 • Встановіть укриття або сараї для корів та інших тварин, щоб вони могли сховатися від сонця та дощу.

Загони для курей:

 • Зробіть окремий загін для курей, де вони могли б гуляти та шукати їжу.
 • Надайте курям затишні гнізда для кладок яєць та сараї для нічних перепочинків.

Огородження та огорожі:

 • Встановіть міцні паркани, щоб уникнути втечі корів, кіз та курей.
 • Використовуйте сітки або огорожі для кожного виду худоби.

Вигул для курочок

Як облаштувати подвір'я з тваринами: будиночок для курей

Харчування та вода:

 • Розмістіть годівниці для корів та кіз, забезпечте раціон, що відповідає їх потребам.
 • Підготуйте напувалки з чистою прісною водою, доступною для всіх видів худоби.

Чистий двір:

 • Передбачте систему для збирання та утилізації гною від корів та кіз.
 • Ефективно скористайтеся перероблюванням гною, як добривом для саду чи городу.

Зонування:

Розділіть різні зони для кожного виду худоби, щоб уникнути сутичок між ними та для якісного догляду за ними.

Безпека та ветеринарія:

 • Організуйте безпечний простір, щоб запобігти травмам тварин.
 • Врахуйте доступ до ветеринарної допомоги та догляду за худобою та птицею.

Системи освітлення:

Передбачте гарне освітлення в сараях та території подвір'я навколо. Встановіть світильники там, де гуляють кури.

Озеленення території:

Посадіть дерева та чагарники навколо двору, щоб забезпечити природну тінь та їжу для тварин. Будьте уважні під час вибору рослин для посадки, обирайте безпечні види. Захистить свої декоративні рослини, якими можуть спробувати поласувати корови чи кози.

Зручності в догляді:

Заплануйте приміщення для зберігання дворових інструментів та обладнання для догляду за худобою, зберігання кормів та інвентаря для прибирання.

Важливо продумати планування так, щоб кожна тварина мала доступ до ресурсів, місць відпочинку та захисту. Це допоможе забезпечити їх повноцінне життя та спростить догляд за ними.

Як облаштувати подвір'я з тваринами

Як облаштувати подвір'я з тваринами: озеленення

Як облаштувати подвір'я з тваринами: загони та огорожі

Як облаштувати подвір'я з тваринами .

Декоративні кури

Декоративні породи курей - це популярний вибір серед людей, які хочуть створити цікаві та барвисті садові куточки або просто насолодитися невеликими птахами, спостерігаючи за ними на своєму подвір'ї. Ось п'ять популярних порід декоративних курочок:

 • Китайські шовкові кури(Silkie): Ця порода з м'яким, шовковистим оперенням, яке має унікальний зовнішній вигляд - на перший погляд воно схоже на вовну. Птах має дуже характерне синьо-чорне забарвлення шкіри та м'яса. Шовки доброзичливі та ідеально підходять для дітей.
 • Бентамка - Птаха з унікальним «бентамським геном» карликовості. Відома різноманітністю забарвлень та відтінків. Головними особливостями породи є надзвичайно багате оперення, низька посадка та запушені лапки більшості видів.
 • Шамуа (Сібрайт) - це мініатюрні кури з яскраво-золотистим оперенням. Вони мають активний характер і можуть бути компаньйонами для власників.
 • Японська сіра (японська бантамка): Ця порода з Японії відома своїми ніжними та прекрасними кольорами. Це маленькі та барвисті курочки, які завжди привертають увагу дітей та гостей дому.
 • Фризькі кури мають чорне оперення та біле м'ясо. Їхній граціозний вигляд і яскраве пір'я роблять їх популярними серед колекціонерів декоративних курочок.

Пам'ятайте, що декоративні кури призначені переважно для декоративних цілей та не завжди підходять для приготування м'яса. Перед придбанням декоративних курок дізнайтеся про їх потреби та звички і переконайтеся, що у вас є відповідні умови для їх утримання.

Китайські шовкові кури(Silkie)

Карликові кури бентамки

Шамуа (Сібрайт)

Декоративні поросята

Міні-поросята або свині, стали популярними серед людей, які бажають мати милих і невеликих свиней, як домашніх вихованців. Ось п'ять популярних порід декоративних поросят:

 • Міні-піг (мініатюрна свиня) - ця загальна категорія включає різні породи мінісвиней, такі як в'єтнамські, мікроміні та інші. Вони маленькі за розміром і мають милі мордочки, різноманітне забарвлення(чорні, руді, пісочні, мармурові, тигрові, змішані). Живуть міні 10-15 років.
 • Південноафриканська карликова свиня: ці поросята також відомі як Куні-Куні. Вони маленькі, з круглою мордочкою та пухнастим хутром. Куні-Куні мають доброзичливий характер і можуть стати компаньйонами.
 • Американська мініатюрна свиня: ці поросята також маленькі і чудово підходять для домашніх умов. Вони можуть мати різні забарвлення та відрізняються легким доглядом.
 • Тойська - це підкатегорія мінісвиней з максимально маленькими розмірами. Вони ідеально підходять для проживання у квартирах чи будинках з обмеженим простором.
 • Польсько-китайська свиня : Ця порода також може бути прийнята як мінісвиня, але вона має унікальний вигляд, з чорним тілом та білою мордочкою. Вони можуть бути більшими, ніж деякі інші декоративні породи.

Пам'ятайте, що, хоча декоративні поросята виглядають чарівно, вони, як і всі інші, вимагають серйозного догляду та піклування. Перш ніж зважитися на придбання міні-свиней, важливо вивчити їх звички та потреби та переконатися, що у вас є необхідне обладнання та знання для забезпечення догляду за ними.

Міні-піг (Мініатюрна свиня)

DecorateMe logo Опубликовано Обновлено .