Венеціанський терраццо: тренд, який повертається

Венецианский терраццо. Плитка терраццо

Що таке терраццо?

Терраццо(іт. terrazzo alla veneziana) – різновид безшовної(наливної) мозаїчної підлоги. Це композитний матеріал, який складається з мармурових, гранітних, кварцових, скляних або інших різноманітних часток, з'єднаних разом цементною або епоксидною матрицею. Його характерною особливістю є унікальний вигляд, що нагадує мозаїку, яка може бути виконана в різних кольорах та візерунках.

В останні роки цей матеріал переживає справжнє відродження, стаючи популярним вибором для сучасних інтер'єрів. Завдяки своїй універсальності та різноманіттю варіацій, терраццо знаходить своє місце як у житлових, так і в комерційних просторах.

Плитка терраццо. Кухня.

З чого виготовляють терраццо?

Основними компонентами терраццо є:

 • Агрегат: уламки мармуру, граніту, кварцу, скла або інших матеріалів.
 • Матриця: цементна або епоксидна смола, яка зв'язує агрегат.
 • Барвники: можуть додаватися для створення різних кольорових варіацій.

Види терраццо

 • Цементне терраццо: виготовляється з використанням цементу, який забезпечує високу міцність і довговічність. Його зазвичай використовують для підлог у громадських будівлях.
 • Епоксидне терраццо: виготовляється з використанням епоксидної смоли, що дозволяє створювати тонші та легші конструкції. Це терраццо має більшу стійкість до хімічних речовин та забруднень.

Ergon Medley. Коллекция с экспрессивным итальянским характером

Історія терраццо

Мистецтво тераццо має давнє коріння, адже перші його прояви відзначені ще в Стародавньому Римі. Терраццо виник в Італії в 15 столітті, коли робітники використовували уламки мармуру, граніту та інших матеріалів для створення міцних і красивих підлог.

Техніка полягає у змішуванні кольорових дрібних кам'яних частинок з цементом або вапняним розчином, після чого маса стає збалансованою та полірується. Цей матеріал швидко набув популярності завдяки своїй довговічності та можливості створення унікальних візерунків. З часом терраццо поширився по всій Європі та світу, знаходячи застосування в палацах, громадських будівлях і приватних будинках.

Сучасне застосування

Сьогодні терраццо знову у моді, і його можна побачити в різних інтер'єрах – від кухонь і ванних кімнат до офісів і ресторанів. Завдяки своїй універсальності, терраццо використовується не лише для підлог, але й для стін, стільниць, меблів і навіть аксесуарів. Сучасні технології дозволяють створювати терраццо з різних матеріалів, включаючи скло, кварц, граніт і метал, що відкриває нові можливості для дизайнерів.

Дизайнерські ідеї з використанням терраццо

 • Кухня – терраццо може стати яскравим акцентом. Використовуйте його для підлоги, робочої зони або стільниць, щоб створити стильний і функціональний простір.
 • Ванна кімната – терраццо ідеально підходить для ванних кімнат завдяки своїй вологостійкості. Використовуйте його для підлоги, стін або навіть раковин.
 • Вітальня – підлога з терраццо у вітальні додасть приміщенню розкішного вигляду. Додайте меблі з елементами терраццо для створення гармонійного інтер'єру.
 • Офіс: терраццо може зробити ваш офіс стильним та актуальним. Використовуйте його для підлоги або стільниць, щоб створити сучасний робочий простір.
 • Аксесуари: якщо ви не готові до кардинальних змін, додайте у свій інтер'єр аксесуари з терраццо, такі як вази, лампи або підставки для книг.
 • Меблі та предмети інтер'єру.

Плитка терраццо для отделки столешницы

Плитка терраццо. Кухня

Меблі та предмети інтер'єру

Тенденція останніх років - меблі з терраццо або матеріалів, що його імітують. Довговічні та прості у догляді. Наприклад, консолі, журнальні столики, стільниці та полиці "під терраццо". Це можуть бути обідні столи та садові лави для використання на вулиці. Жодні погодні умови не зможуть зіпсувати подібні меблі.

Ванна кімната

Терраццо – дуже міцний матеріал, стійкий до дії вологи. Гладка поверхня дозволяє легко очистити її від забруднень. Терраццо можна використовувати традиційно: для підлоги, а можна оформити стіни або їх частину, зробити акценти і навіть купити сантехніку в цьому стилі.

Важливо!

Головне – безшовність. Саме таким має бути справжнє венеціанське терраццо, чи його правдива імітація. Тому, якщо ви використовуєте плитку, шви мають бути мінімальними, а затірка – в кольорі поля.

Плитка терраццо. Идеи для ванной

Плитка терраццо. Идеи для ванной.

Переваги терраццо

Однією з головних переваг терраццо є його довговічність. Це матеріал, який витримує значні навантаження та знос, що робить його ідеальним для високонавантажених зон, таких як коридори та кухні. Крім того, терраццо є екологічно чистим матеріалом, оскільки його виготовлення часто включає використання вторинної сировини. Завдяки своїй гладкій поверхні, терраццо легко чиститься і не накопичує пил і бруд, що є важливим для підтримання гігієни в приміщенні.

 • Довговічність: терраццо є надзвичайно міцним і стійким до зношування, що робить його ідеальним для високонавантажених зон.
 • Легкість у догляді: гладка поверхня терраццо легко чиститься і не накопичує пил та бруд.
 • Естетика: терраццо надає можливість створювати унікальні дизайни та візерунки, що робить його популярним у сучасних інтер'єрах.
 • Терраццо добре поєднується із металевими елементами.
 • Екологічність: використання вторинних матеріалів у виробництві терраццо сприяє зменшенню впливу на навколишнє середовище.

Терраццо – це матеріал, який поєднує в собі естетику, функціональність та екологічність. Він відкриває безліч можливостей для створення унікальних і стильних інтер'єрів. Незалежно від того, чи обираєте ви терраццо для підлоги, стін або меблів, ви можете бути впевнені, що цей матеріал додасть вашому простору особливого шарму і довговічності. Дозвольте терраццо надихнути вас на створення вашого ідеального інтер'єру, який буде радувати вас багато років.

Плитка терраццо. Комбинирование с металлом

Тераццо в роботах дизайнерів

Дизайнери в різний час використовували тераццоАндреа Палладіо великий італійський архітектор і будівельник Андреа Палладіо, який жив у XVI столітті, застосовував тераццо у своїх знаменитих віллах, щоб створювати ефектні колони та фасади будівель.

Антоніо Гауді – відомий іспанський архітектор Антоніо Гауді використав тераццо в кількох своїх проектах, включаючи парк Гюель та базиліку Святого Сімейства в Барселоні. Він інтегрував цей матеріал, щоб надати своїм роботам характерний і відомий стиль.

Архітектор Луї Кан прославився своїми сучасними проектами з використанням тераццо.Він часто інтегрував цей матеріал у фасади будівель, створюючи неперевершені художні роботи.

Сучасний дизайнер і архітектор Джонні Моррісон також відомий своїми уподобаннями використовувати тераццо у своїй роботі. З цього матеріалу він створює сміливі та креативні інтер'єри, включаючи стіни, стіни та меблі.

Луїджі Моретті – італійський архітектор та дизайнер, відомий своїми роботами з використанням тераццо. Він створює сучасні та мінімалістичні інтер'єри, включаючи картини та стіни з тераццо.

Плитка терраццо. Идеи для ванной .

Коллекция Trento от Cerlat

DecorateMe logo Опубликовано Обновлено .