Меблі для дитячої кімнати: що і як обрати?

Кімната для школяра

Для дитячої кімнати важливо обрати меблі, які будуть безпечними, функціональними і сприятимуть розвитку дитини та повноцінному відпочинку. Наприклад, кілька основних меблів, які зазвичай потрібні:

 • шафа(комод),
 • ліжко,
 • письмовий(ігровий)стіл та стілець,
 • стелаж,
 • полиці.

Шафа або комод

Це місце для зберігання одягу, іграшок та інших речей дитини. Оберіть меблі з безпечними та легкодоступними для дитини шухлядами та поличками.

При виборі шафи для дитячої кімнати важливо враховувати безпеку, функціональність та стиль. Ось кілька порад, які допоможуть вам обрати відповідну шафу:

 1. Перш ніж обирати шафу, виміряйте доступний простір у дитячій кімнаті. Врахуйте не лише розміри кімнати, але й габарити дверей та інших меблів(ліжка, стелажа, стола зі стільцем). Важливо також правильно обрати місце для шафи, щоб вона не заважала руху та створювала зручний доступ до інших меблів.
 2. Функціональність: шафа повинна мати достатньо місця для зберігання одягу, взуття та інших речей вашої дитини. Деякі шафи мають вбудовані ящики або висувні полиці, що може бути корисно для організації простору.
 3. Виберіть дизайн, який відповідає стилю дитячої кімнати та особистим вподобанням вашої дитини. Можливо, ви оберете яскравий та веселий дизайн або простий і затишний, та обов'язково зверніть увагу на матеріал, з якого виготовлена шафа - він повинен бути екологічно чистим та безпечним для дитини.
 4. Якість: оберіть шафу від відомого виробника з гарною репутацією, наприклад в мережі Файні меблі fmebli.com.ua/shafi-v-ditiachu, що гарантує якість та тривалість використання. Якісна шафа прослужить довгі роки і буде надійним місцем для зберігання речей вашої дитини.
 5. Безпека: приділяйте увагу безпеці. Оберіть шафу з вбудованими системами безпеки, які запобігають перекиданню. Шафа повинна бути стабільною та міцно закріпленою до стіни, аби унеможливити падіння та травми.
 6. Порівняйте ціни та знайдіть оптимальний варіант, який відповідає вашому бюджету.

Шафа Хеппі для дитячої кімнати

Шафа з модульної дитячої Тоні

Ліжко

Оберіть комфортне та безпечне ліжко, яке відповідає віку та розміру вашої дитини. Ось кілька порад, які допоможуть вам обрати відповідне ліжко:

Розмір - визначте оптимальний розмір ліжка, враховуючи вік та розмір вашої дитини. Дитячі ліжка зазвичай доступні у розмірах від одномісних до двоспальних. Важливо, щоб ліжко було достатньо просторим і зручним для сну вашої дитини.

Матеріал - враховуйте матеріал, з якого виготовлене ліжко. Виберіть якісний та безпечний, який не містить шкідливих речовин і відповідає стандартам безпеки. Дерево, метал та пластик - популярні варіанти для дитячих ліжок.

Дизайн - оберіть дизайн, який відповідає стилю та тематиці дитячої кімнати. Зверніть увагу на деталі, такі як форма, вигини та декоративні елементи.

Безпека - приділяйте увагу безпеці. Оберіть ліжко з низьким профілем або з боковими бортиками, щоб запобігти випадковому випаданню дитини. Впевніться, що матрац відповідає розміру ліжка і має правильну жорсткість для забезпечення комфортного та безпечного сну.

Функціональність - деякі моделі ліжка мають вбудовані ящики або додаткові спальні місця, що може бути корисно для зберігання речей або для гостей. Також можна встановити ліжко-манеж для малюка, що має вбудовані м'які бортики.

Кілька порад, які допоможуть вам обрати ліжко в дитячу кімнату

Яскрава дитяча кімната

Письмовий стіл та стілець

Якщо ваша дитина вже ходить до школи або має потребу в робочому просторі для гри та навчання, письмовий стіл і стілець будуть доречними. Для малечі, яка ще не ходить до школи, підійде ігровий стіл, де можна розкласти іграшки чи деталі конструктора або побавитися розмальовками.

Робоче місце в дитячій кімнаті

Полиці або полички

Вони можуть бути використані для зберігання книг, іграшок та інших дрібничок. На поличку зручно поставити лампу-нічник, проектор зоряного неба або тематичний святковий декор на радість дитині.

Комод або стелаж для іграшок

Допомагає організувати простір і зберігати іграшки в порядку. Комод може стати таким собі сортером, в який малюк буде складати іграшки за темою. Це допоможе розвитку та логічному мисленню дитини в ігровому форматі. Зробіть фасади шухляд комода різного кольору та обговоріть для яких речей використовуватиметься кожна шухлядка: для м'яких іграшок, конструктора, ляльок чи автівок, для розмальовок і фарб.

Дитяча для двох дітей

Декор і текстиль

Приємне м'яке покриття на підлогу ідеальне для гри та комфортного відпочинку.

Впевніться, що всі меблі безпечні для дитини, без гострих кутів, із заокругленими краями та відповідають вимогам безпеки.

Залежно від потреб вашої дитини та доступного простору, ви можете вибрати інші меблі або аксесуари для дитячої кімнати.

Як розташувати меблі в дитячій кімнаті?

Компактний варіант

Ліжко розміщене в одному куті кімнати, з одного боку від якого стоїть шафа, а з іншого - письмовий стіл.

Полиці або стелажі розташовані на протилежній стіні від ліжка, над якими можна розмістити книги та іграшки.

Як розташувати меблі в дитячій кімнаті?

Розгорнутий варіант

Ліжко розміщене в центрі кімнати або вздовж однієї зі стін, з великою м'якою підкладкою або декоративними подушками на стіні як спинка.

Шафа та комод розташовані на протилежній стіні від ліжка, а письмовий стіл - біля вікна або на вільній стіні.

Як розташувати меблі в дитячій кімнаті

Універсальний варіант

Ліжко розташоване в одному куті кімнати або вздовж стіни, поблизу якого розміщені шафа та комод.

Письмовий стіл розташований біля вікна або на вільній стіні, а полиці або стелажі - розподілені по всій кімнаті для зручного доступу до книг та іграшок.

Залежно від розміру кімнати, потреб дитини та особистих вподобань, можна адаптувати ці схеми, розміщуючи меблі відповідно.

Схема розташування меблів у дитячій кімнаті?

DecorateMe logo Опубликовано Обновлено .